Skip to main content

Hrdo hlásime nadviazanie ďalšej spolupráce! Tentoraz s festivalom NIPPONFEST & HANGUKON.

Začnime však pekne najprv od začiatku.

Čo to vlastne je ten festival Nipponfest & Hangukon?
Ide o spojený festival venujúci sa japonskej a kórejskej kultúre a pop-kultúre, určený nielen pre skalných fanúšikov, ale chce zaujať širšie publikum.

Čo je cieľom festivalu?
Prispieť k zvyšovaniu povedomia o Japonsku a Kórei a pochopeniu ich kultúry a tradícií. K tomuto cieľu pomáha bohatý program, v ktorom si každý z vás určite nájde niečo, čo ho zaujme.

Čo Vás čaká na festivale?
Profesionálne prednášky na širokú škálu tém, ale aj rôzne workshopy, hry či súťaže približujúce návštevníkom krásy týchto vzdialených krajín. Nielen ich zaujímavé miesta, bohatú históriu, kultúru a zvyklosti, ale aj preň typické pop kultúrne aspekty ako komiksy (manga), animáciu (anime),  populárnu hudbu (K-pop, J-pop/rock) alebo televízne seriály (K-drama) ľuďom priblížia prednášky a workshopy. Pre akčnejších ľudí so slabosťou pre adrenalín sú pripravené súťaže o zaujímavé ceny, ktorým dominujú Kpop Showcase (zmiešaná súťaž pre tanečníkov a spevákov) a Cosplay súťaže (súťaže zamerané na kostýmovú tvorbu a roleplay), v ktorých svoje nadanie prezentujú začiatočníci i ostrieľaní performeri.

Pre viac info o prednáškach, programe či súťažiach sledujte Instagram festivalu.

V priestoroch bude tiež niekoľko predajných stánkov s japonskou a kórejskou tematikou od väčších i menších lokálnych predajcov.
Festivalový deň bude už tradične ukončený afterparty, ktorá sa bude niesť v japonsko-kórejskom duchu, no tentoraz v pozmenenej lokácii – historické centrum Bratislavy (Day & Night club).

Program akcie:

Svoje lístky na NIPPONFEST & HANGUKON môžete zakúpiť tu.
Od 21.04.2023 si však môžete lístky zakúpiť aj so zľavovým kódom.

Pokiaľ by ste sa chceli naladiť na festival už teraz, pozrite si
Aftermovie Nipponfest & Hangukon z roku 2019. Tento rok sa bude na tvorbe Aftermovie podieľať náš Technický Mág Chris (Bordaclands).

Chystáme pre vás taktiež aj spoločnú súťaž o lístky na festival od 08.05.2023 do 14.05.2023, čiže ak to nechcete zmeškať, sledujte náš Instagram.

Môžete sa tešiť aj na účasť STREAMzone streamerov.

V mene STREAMzone Vás chceme všetkých srdečne pozvať na festival a tešíme sa na Vašu účasť.

Tím STREAMzone