Skip to main content

Po niekoľko mesačnom uvažovaní, skladania nápadov a tvorby niečoho nového, prišli organizátori s rebrandom. Ako oni sami vraveli, ich dôvod na rebrand bol nasledovný:

“Náš festival začínal pred vyše 10 rokmi ako dva malé festivaly - Nipponfest a Hangukon - pod jednou strechou. Doba sa ale mení a my sme si pred pár rokmi uvedomili, že tento koncept nám už nevyhovuje, keďže v skutočnosti nie sme 2 rôzne festivaly, ale jeden spojený dvoj-festival s tým istým organizačným tímom, ktorý má 2 rovnocenné programové línie.

Z tohto dôvodu sme ešte v roku 2019 (posledný predcovidový ročník) zjednotili naše sociálne siete a začali sa zamýšľať i nad zmenou názvu. Chceli sme nájsť niečo kratšie, jednotné a najmä trošku neutrálnejšie, pre prípad, že by sme časom chceli programovú líniu trošku rozšíriť.

Cesta k novému názvu bola zdĺhavá, no so zdarným koncom a preto vám s hrdosťou predstavujeme nový názov FanAsia Events.”

Ako je vyššie spomenuté, organizátori pripúšťajú, že časom môže prísť aj programové rozšírenie o kultúrne prvky iných ázijských krajín. Tento krok im otvorí dvere a možnosti pridania do programu či už Čínu, Vietnam, Thajsko alebo aj iné krajiny z oblasti východnej a juhovýchodnej Ázie.

Štruktúra programu, ako takého, kde sa každoročne môžeme zúčastniť rôznych prednášok, workshopov, súťaží a podobne, sa nemení. Taktiež neprídeme ani o AfterDark parties, ktoré sa rozbehli po poslednom festivale a zožali veľký úspech.

Jedna zásadná zmena, teda okrem zmeny názvu festivalu, je zmena maskota. Ako si určite spomínate, maskotkami festivalu Nipponfest & Hangukon, boli dve sympatické slečny Natsue, pre japonskú časť festivalu, a Hyun, pre tú kórejskú.

Bohužiaľ slečny sa rozhodli ísť odpočívať a prenechali miesto jednej veľmi zlatej postavičke, ktorá je inšpirovaná deväť-chvostou líškou z mytológie.

Organizátori tvrdia, že sa ešte trošku hanbí, ale časom aj ona odhalí svojich deväť chvostíkov. Momentálne líštička nemá meno, ale máme inside info, že si pre vás organizátori chystajú súťaž za najlepšie meno pre nové maskota. Preto nezabudnite sledovať ich Instagram, kde zverejnia všetky informácie. A odporúčam sa zapojiť, lebo cena stojí za to. 

Ak sa chcete niečo viac dozvedieť o rebrandingu festivalu, je k dispozícií aj záznam z rozhovoru, medzi Nekonecno.sk a organizátormi Saškou a Ivom. Rozhovor nájdete tu.

My vám samozrejme želáme veľa šťastia a úspešné akcie v novom šate, veľa návštevníkov, spoluprác (minimálne také dobré ako je tá naša), a hlavne, aby vás to naďalej tak bavilo a napĺňalo ako doteraz. Pretože bez vás by tu tento skvelý festival nikdy nebol.

Linktr: FanAsia Events

Tím STREAMZONE